به گزارش گیل سو، حجت‌الاسلام‌والمسلمین ستار علیزاده امروز در سخنان پیش از خطبه‌ نماز جمعه رشت با اشاره به جایگاه وقف از نگاه اسلام اظهار کرد: هرگونه کمک به کارهاى خیر و فعّالیّت‌هاى مثبت اجتماعى تحت عنوان «انفاق فی سبیل الله» در فرهنگ اسلام از اهمّیّت بسیار بالائى برخوردار است و سرچشمه انواع برکات و آثار معنوى و مادّى در دنیا و آخرت است.

وی با واکاوی آثار و فواید اجتماعی سنّت حسنه اسلامى وقف گفت: با توجه به شرایط کرونایی استان، اداره اوقاف گیلان با بسیج امکانات در بقاع متبرکه و استفاده از ظرفیت خدام افتخاری اقدام به تهیه و توزیع بسته‌های کمک معیشتی کرده‌اند.

مدیرکل اداره اوقاف و امور خیریه گیلان با بیان اینکه با بسیج همه امکانات خود در ایام کرونا بیان کرد: ۲۰ هزار ملزومات پزشکی، پنج  هزار بسته کمک معیشتی، راه‌اندازی ۱۵ کارگاه دوخت ماسک و تولید ۱۴۰ هزار ماسک در اختیار نیازمندان قرار گرفت.

علیزاده وجود امامزادگان واجب‌التعظیم را از افتخارات استان گیلان عنوان کرد و افزود: دو امامزاده از فرزندان بلافصل امام موسی کاظم علیه‌السلام هستند که باید به‌طور ویژه به آن‌ها توجه شود زیرا موجب خیرات و برکات استان گیلان هستند.

وی با ابراز تأسف از اینکه در ساخت‌وساز بقعه متبرکه خواهر امام(س) عقب هستیم، بیان کرد: از شهردار جدید رشت خواهش می‌کنیم که نخستین اقدام خود را به ثمر رسیدن وضعیت حرم مطهر فاطمه اخری (س) قرار دهد تا وضعیت حریم این حرم مطهر به‌زودی در شأن و منزلت حریم اهل‌بیت (ع) شود.

مدیرکل اداره اوقاف و امور خیریه گیلان با تأکید بر اینکه دشمن دین ما را هدف قرار داده است، تصریح کرد: امروز همه مسلمانان و متحدان جهان از همه ظرفیت‌ها در برابر اهانت به مقدسات پیامبر عظیم‌الشأن اسلام استفاده کردند و سکوت در برابر این توهین وقیحانه جایز نیست.

انتهای پیام/ت

  • منبع خبر : فارس