به گزارش خبرگزاری مهر، آئین تجدید میثاق معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان حفاظت محیط زیست، معاونین، کارکنان و محیط‌بانان این سازمان با آرمان‌های بنیان‌گذار انقلاب اسلامی و تجلیل از محیط‌بانان نمونه کشوری در مرقد مطهر امام خمینی (ره) برگزار شد.

حاضران در این آئین ضمن نثار تاج گل و قرائت فاتحه به مقام شامخ معمار کبیر انقلاب اسلامی ادای احترام کردند و با آرمان‌های والای امام راحل (ره)، شهدا و رهبر فرزانه انقلاب عهدی دوباره بستند.

در این مراسم از یک خانواده شهید یک محیط بان جانباز، سه نفر محیط بان‌نمونه، یک نفرفرمانده استانی نمونه و سه نفر پیشکسوت محیط بانی با اهدای لوح تقدیر شد.

علی سلاجقه معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان حفاظت محیط زیست در حاشیه این مراسم در جمع خبرنگاران گفت: در هفته محیط زیست که با ایام رحلت حضرت امام تقارن داشته در حرم امام حضور یافتیم و هرساله در این روزها با آرمان‌های امام راحل تجدید عهد می‌کنیم.

وی بیان داشت: امام خمینی (ره) برگردن ما و بشریت حق دارد چراکه بشر در ظلمت و بندگی زندگی می‌کرد که امام با روح مسیحایی که در قالب جمهوری اسلامی ایران دمید؛ حریت و آزادگی را به ما آموخت.

سلاجقه افزود: ما امروز آمده ایم بگوییم که ما در حوزه حفظ محیط زیست با اعتقادی راسخ در راستای اهداف شما گام برمی داریم تا کشور در این حوزه هم در تراز انقلاب گام بردارد.

وی خاطرنشان کرد: امام راحل و مقام معظم رهبری منویاتشان بر اساس قرآن است و تاکید زیادی بر روی عمران و آبادانی در کنار توجه به طبیعت همیشه داشته اند.

رئیس سازمان محیط زیست یادآور شد: بیش از ۲۰ جمله در باب محیط زیست و توجه به حفظ آب، خاک و حیات وحش از زبان رهبر معظم انقلاب جاری شده یا در استفتائات ایشان آمده است که ما باید به این توصیه‌های امام راحل و رهبر معظم انقلاب به ویژه در حوزه محیط زیست عمل کنیم.منبع