به گزارش خبرنگار مهر، رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان دزفول صبح امروز شنبه در آئین افتتاح دومین خانه محیط زیست استان خوزستان که در فرهنگسرای کوی مدرس برگزار شد، اظهار کرد: بر اساس برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته مقرر شده که از ظرفیت فرهنگسرای مدرس به عنوان یک منطقه کم برخوردار به منظور ارائه آموزش‌های محیط زیستی استفاده شود که این امر مهم توسط اداره حفاظت محیط زیست و با همکاری اداره فرهنگ و ارشاد، آموزش و پرورش، انجمن‌های محیط زیستی و دیگر متولیان انجام خواهد شد.

مسعود نوری‌پور با تاکید بر اینکه کوی مدرس نیازمند آموزش‌های محیط زیستی بسیار زیادی است، هدف از افتتاح خانه‌های محیط زیست را ترویج آموزش‌های محیط زیستی در بین همه گروه‌های جامعه شهری و روستایی عنوان کرد.

وی گفت: شایسته است بخشداری‌ها و دهیاری‌ها در راستای اشاعه فرهنگ محیط زیستی خانه‌های محیط زیست را راه اندازی کرده و به برگزاری کلاس‌ها و دوره‌های آموزشی در این زمینه اقدام کنند.

رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان دزفول بیان کرد: در تلاش هستیم که خانه‌های محیط زیست دیگری در مناطق مختلف شهرستان راه اندازی کنیم.

علیرضا چرخابی، رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی دزفول در این آئین با بیان اینکه نخستین خانه محیط زیست خوزستان سال گذشته در اهواز و دومین خانه محیط زیست استان امروز در دزفول افتتاح شد، اظهار امیدواری کرد افتتاح این خانه محیط زیست زمینه‌ای برای افزایش تعامل به منظور داشتن شهری پاک و سالم با همکاری دیگر نهادها و ادارات و برگزاری برنامه‌های آموزشی زیست محیطی باشد.منبع