» دسته‌بندی نشده » اساتید گیلان خواستار ورود فوری دادستان به مسئله واگذاری ایران‌پوپلین شدند

اساتید گیلان خواستار ورود فوری دادستان به مسئله واگذاری ایران‌پوپلین شدند

مهر ۲۲, ۱۳۹۹ 3۰

به گزارش گیل سو، پیرو نامه « شماره دو ۲۰۰ استاد دانشگاه‌های گیلان » مورخه ۱۶ شهریور، خطاب به دادستان محترم انقلاب اسلامی استان گیلان در خصوص پیگیری حقوق عامه در پرونده شرکت ایران پوپلین، نامه شماره چهار دفتر مطالعات راهبردی بسیج اساتید استان گیلان پیرامون پیگیری مسائل شرکت نساجی ایران پوپلین رشت خطاب به دادستان محترم عمومی و انقلاب استان صادر شد.

متن کامل این نامه به شرح زیر است:

جناب آقای سید مهدی فلاح میری

دادستان محترم عمومی و انقلاب مرکز استان گیلان

سلام‌علیکم؛ با عرض تسلیت ایام شهادت ائمه اطهار  (سلام الله) استحضار دارید استادان و نخبگان متخصص و متعهد دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزشی و پژوهشی، رصد مداوم مهم‌ترین مسائل استان، پیگیری مستمر و ارائه راه‌حل مشکلات استان را از وظایف خود می‌دانند.

نابودی کارخانجات بزرگ نساجی از قبیل فومنات، پوشش، ایران برک، کنف کار، فرش گیلان و ده‌ها کارخانه دیگر صنعتی که با بی‌تدبیری، منفعت‌طلبی و خیانت بعضی از مدیران و مسؤولین باعث ضربات اقتصادی و فرهنگی غیرقابل‌جبران به مردم استان و نظام جمهوری اسلامی شده است، ما دلسوزان انقلاب و مردم را وا می‌دارد که مصرانه از فروپاشی صنایع استان جلوگیری کنیم.

ازاین‌رو پیرو نامه پیشین استادان بسیجی دانشگاه‌های استان در خصوص رسیدگی به وضعیت شرکت ایران پوپلین، از جناب‌عالی تقاضا داریم به‌عنوان مدعی‌العموم حقوق عامه، بر اجرای مصوبات کارگروه رونق و رفع موانع تولید استان گیلان نظارت دقیق، پیگیرانه و هوشمندانه را اعمال نمایید.

همان‌گونه مستحضرید در راستای حل بحران شرکت ایران پوپلین مصوبه مورخه ۱۸ تیر ۹۹ کارگروه رونق و رفع موانع تولید استان گیلان مبنی بر واگذاری سهام شرکت ایران پوپلین از هلدینگ گروه توسعه ملی وابسته به بانک ملی بر اساس ماده ۱۶ قانون رفع موانع تولیدات رقابت‌پذیر مبنی بر عدم بنگاه‌داری بانک‌ها مصوب سال ۹۴، به خریدار دارای اهلیت جهت احیای کارخانه، ابلاغ‌شده است و تا پایان مهر ۹۹ به این هلدینگ برای اجرای این مصوبه فرصت داده شده است، اما اخبار و شواهد حاکی از این است که مالک کنونی تمایلی به تحقق دقیق و سریع این مصوبه نداشته و بیم آن می‌رود که تصمیم کارگروه رفع موانع تولید را مشمول زمان و بلااثر نمایند.

لذا ما استادان بسیجی گیلانی ضمن حمایت خود از اقدامات شایسته دادستان محترم، استدعا داریم حضرت‌عالی چرایی عدم تحقق مصوبه کارگروه رفع موانع تولید استان در مورد شرکت ایران پوپلین را پیگیری نموده و در صورت اهمال یا اعمال سوءنیت با خاطیان برخورد جدی بنمایید.

والسلام علی من اتبع الهدی – ۹۹/۷/۲۲

به گزارش فارس، طبق مصوبه تاریخ ۱۸ تیر ماه امسال باید شرکت هلدینگی توسعه ملی تا پایان مهرماه امسال ایران پوپلین را به فرد دارای اهلیت واگذار کنند که تا امروز این مهم محقق نشده است.

انتهای پیام/ت

به این نوشته امتیاز بدهید!

admin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

×