به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری فارس، کلان بیمارستان هوشمند هزار تختخوابی حضرت مهدی (عج) صبح امروز (چهارشنبه ۱۷ اسفند) با حضور آیت‌الله سید ابراهیم رئیسی رئیس‌جمهور در تهران به بهره برداری رسید.

در همین رابطه بهرام عین‌اللهی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در گفتگویی گفت: امروز افتخار داشتیم یکی از بزرگترین بیمارستان‌های کشور و منطقه را به دست رئیس‌جمهور افتتاح کنیم. این بیمارستان حدود هزار تخت، نزدیک به ۴۲ تخت اتاق عمل و به اندازه یک بیمارستان ۱۱۰ تختخوابی تخت اورژانس دارد و تمام اعمال جراحی پیشرفته، پیوند کبد، جراحی مغز و قلب، پیوند کلیه و غیره در این بیمارستان قابل انجام است.

وی افزود:  این بیمارستان همچنین ۳۸۰ عضو هیئت علمی دارد و یک بیمارستان آموزشی، درمانی و پژوهشی کامل هست و از افتخارات ما این است که این بیمارستان کاملاً دولتی است و با همه بیمه‌های طرف قرارداد دارد و برای خدمتگزار مردم آماده است.

وزیر بهداشت همچنین گفت:‌ این بیمارستان ۱۰۸ هزار مترمربع است و کاملاً به فناوری‌های روز دنیا مجهز است و چند اتاق‌‌عمل‌ بیمارستان هیبریدی است و همه امکانات تشخیصی و آزمایشی در داخلش وجود دارد و پذیرش بیماران را هم از چند روز قبل از افتتاح آغاز کردیم.

پایان پیام/
منبع