لیبل زن همان اتیکت زن است که به وسیله آن می توانید قیمت محصول را مشخص و یا محصولی را معرفی نمایید. لیبل زن ها انواع مختلفی دارند که بر اساس کاغذ خاصی که بر روی آن چاپ صورت می گیرد، وظیفه چاپ قیمت یا چاپ محصول را دارد. خرید دستگاه لیبل زن به شما کمک می کند تا بتوانید لیبل دلخواه خودتان را برای اجناس خود طراحی کنید. در واقع  لیبل زن کمک می کند تا فروشنده و خریدار بتوانند راحت تر به اطلاعات کالا دست پیدا کنند. همچنین لیبل زن ها انواع مختلفی دارند و می توانند راهی آسان برای بررسی موجودی کالا و قیمت کالا باشد.  لذا در ادامه به بررسی بیشتر لیبل زن ها و مزایا و انواع آن خواهیم پرداخت.

انواع بهترین لیبل زن ها در زمینه پوشاک کدام است؟

در فروشگاه های بزرگ  لباس، برای آنکه خریداران بتوانند راحت تر به قیمت و برند لباسی که قصد خرید آن را دارند دسترسی داشته باشند، از لیبل بر روی تمامیه لباس ها استفاده می کنند. در واقع می توان گفت که یکی از قسمت های مهم در بسته بندی پوشاک، لیبل زدن محصولات است. دستگاه های لیبل زن از نظر عملکردشان به دو صورت حرارت مستقیم و حرارت غیر مستقیم هستند و از نظر کاربردشان، به سه دسته مصارف معمولی، صنعتی و نیمه صنعتی تقسیم می شوند. چاپ حرارتی مستقیم از تکنولوژی های قدیمی به حساب می آید که اول به عنوان ماشین های کپی و فکس ارزان قیمت از آن استفاده می کردند و در حا حاضر به منظور چاپ بارکد مورد استفاده بسیاری از تولید کنندگان قرار می گیرد. چاپ حرارتی مستقیم، یکی از بهترین انتخاب ها برای لیبل هایی است که نه به جوهر و تونر نیاز دارد، و نه نیاز به تعویض ریبون دارد. بدون هیچ نیازی بر روی آن ها چاپ می شود و همچنین این نوع لیبل زن از لحاظ اقتصادی نیز بسیار مقرون به صرفه می باشد. لیبل پرینتر های حرارتی از ریبون رول چاپی نازک و یکبار مصرف برای لیبل زدن استفاده می کنند. شما می توانید برای کار های سبک از لیبل پرینتر رومیزی استفاده نمایید که می تواند حدود ۴ الی ۵ اینچ بر ثانیه لیبل ها را چاپ کند.

کاربرد و مشخصات یک لیبل زن خوب بر روی لباس چیست؟

همانطور که گفته شد، لیبل زن یک نوع پرینتر می باشد که از آن روی لیبل برای معرفی محصول، قیمت و مشخصات محصول بر روی خود کالا کاربرد دارد. با استفاده از این دستگاه می توانید بارکد و اعداد، چاپ حروف را همراه با هد حرارتی که در آن موجود است، عمل چاپ را به وسیله لیبل حرارتی انجام دهید. کاربرد دستگاه های لیبل زن بسیار زیاد می باشد. امروزه در تمام فروشگاه های لباس، لیبل بر روی اجناس یک امر ضروری می باشد. اگر فروشگاه لباس شما تعداد اجناس زیادی دارد، به یک لیبل پرینتری که ظرفیت بیشتر و سرعت بالا تری نسبت به لیبل پرینتر رومیزی دارد احتیاج دارید که آن لیبل پرینتر نیمه صنعتی می باشد. در تولیدی ها، کارخانجات و انبار هایی که اجناسی با تیراژ بالا را تولید می کنند؛ لیبل پرینتر صنعتی یک دستگاه بسیار کاربردی است که می توانید از آن استفاده نمایید. دستگاه لیبل زن اتوماتیک، جزء پر کاربرد ترین دستگاه لیبل زن صنعتی است که در خط تولید و بسته بندی پوشاک بسیار کاربرد دارد.

ویژگی و مزایای استفاده از لیبل زن مناسب در فروشگاه های لباس

دستگاه لیبل زن این امکان را برای شما فراهم می کند تا بتوانید انواع مختلفی برچسب را با طراحی دلخواه خود تولید و چاپ کنید. مهم ترین مزایای استفاده از لیبل زن در فروشگاه ها که تعداد زیادی کالا موجود می باشد، آن است که به راحتی اطلاعات و قیمت آن ها را روی هر کدام از اجناس بچسباند. هزینه دستگاه لیبل زن در برابر مزایای آن اولویتی چندانی ندارد. در صورتی که حجم تولید شما بالا باشد، حتما باید از دستگاه لیبل زن تمام اتوماتیک استفاده کنید و اگر کار های شما ساده تر باشد، می توانید از دستگاه های لیبل زن دستی یا نیمه خودکار استفاده نمایید. برای استفاده از دستگاه لیبل زن دستی، به یک نیرویی نیاز داریم تا بتواند با حرکت دادن اهرم دستگاه، لیبل یا برچسب مورد نظر را بر روی محصول بچسباند. لیبل زن خوب از سرعت بالایی برخوردار است که یکی از مزایای بسیار عالی می باشد چرا که مهم ترین معیار در علم بازاریابی، زمان بندی درست و به موقع است.

به چه نکاتی هنگام خرید بهترین لیبل زن باید توجه کرد

در هنگام خرید دستگاه لیبل زن، نکاتی وجود دارد که باید به آن توجه کنید تا بهترین انتخاب را داشته باشید. اولین نکته ای که باید بدانید آن است که مقدار حافظه دستگاه طبق خواسته شما به چه اندازه  باشد. اگر هم طرح خاصی از لیبل مدنظرتان است، حتما در مورد دستگاه لیبل زن تحقیقات کامل را قبل از خرید آن داشته باشید. نکته دومی که باید به آن توجه شود، فونت و فریم دستگاه لیبل زن است که بسیار مهم است. دستگاه های لیبل زن تنوع زیادی دارند. نکته بعدی که باید به آن توجه کنید آن است که به دلیل وجود حرارت به منظور چاپ بارکد، اعداد و حروف باید کاغذی حساس به حرارت در دستگاه لیبل زن قرار بگیرد تا به سرعت بتواند لیبل ها را چاپ نماید. اینکه خط بسته بندی به صورت دستی یا اتوماتیک است بسیار مهم می باشد. همچنین دقت و سرعت در لیبل زنی محصولات یکی دیگر از نکاتی است که باید به آن توجه نمود. به طور کلی لیبل زن های حرارتی سایز کوچکتری دارند و به راحتی در هر مکانی قابل استفاده می باشد.

سخن آخر

دستگاه لیبل زن، کاربرد زیادی در فروشگاه های بزرگ و زنجیره ای دارد. لیبل زن ها کار قیمت گذاری بر روی لباس ها و نحوه خرید محصولات را بسیار راحت کرده است. این دستگاه قابلیت انجام چاپ لیبل را در تیراژ بالا دارد. بنابراین لیبل زنی که بتواند بالا ترین کارایی را در مدت زمان کوتاهی برای تولید و کار شما داشته باشد برای فروشگاه لباس مناسب می باشد.