به گزارش خبرگزاری فارس از رشت، رضا ثقتی عصر امروز در نشست خبری چهل و یکمین جشنواره بین‌المللی فیلم فجر ضمن تبریک به علاقه‌مندان هنر هفتم اظهار کرد: امسال نیز مانند سال گذشته شاهد اکران همزمان جشنواره بین‌المللی فیلم فجر در سطح استان هستیم.

وی با اشاره به ویژگی‌های جشنواره امسال نسبت به سال‌های گذشته گفت: امسال شاهد بالاترین میزان فیلم‌های اختصاص یافته به استان هستیم که از ۲۴ فیلم، ۲۰ فیلم و به عبارتی ۸۵ درصد از فیلم‌ها در جدول زمان‌بندی جشنواره گنجانده شده که بر اساس برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته، تداخل اکران وجود ندارد و طبق پیش‌بینی‌های انجام شده شاهد استقبال ۳۰درصدی مخاطبان خواهیم بود.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد گیلان از افزایش ظرفیت اکران و دسترسی مردم به فیلم‌ها در جشنواره امسال خبر داد و افزود: با توجه به تعدد آثار، محدودیتی برای تهیه بلیط وجود ندارد و سینما سپیدرود، ۲۲ بهمن و تالار مرکزی در اختیار جشنواره قرار دارد.

ثقتی در مورد اکران فیلم‌های منتخب در دهه فجر بیان کرد: تمامی فیلم‌های منتخب، پر سروصدا هستند و فیلم‌های خوب در باکس استان‌ها قرار گرفته که از ۱۷بهمن ماه نمایش داده می‌شوند.

وی با بیان اینکه هر جشنواره، روح امید و اعتلا را با خود به همراه می‌آورد، گفت: ذات جشنواره‌ها، ذات رونق است و هر بار با برگزاری هر جشنواره در استان شاهد پیگیری‌های علاقه‌مندان هستیم که نشان دهنده خیر و برکت و شکوفایی استعداد جوانان است.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد گیلان با تاکید بر اینکه فیلم‌های امسال کارنامه‌ دولت هستند، تصریح کرد: در سال‌های اخیر شاهد سیاه‌نمایی‌ها و نمایش ضعف‌های کشور، به طور مشابه در چند فیلم بودیم که تزریق یاس و ناامیدی از وضعیت کشور بود که با روی کار آمدن کارگردانان و تهیه کنندگان جوان و با انگیزه که آستین همت را بالا زدند و با تولید آثار پر محتوا و مناسب مانند ابر مردان، عرصه را در دست گرفتند که از نقاط قوت جشنواره امسال است.

ثقتی به یک مشکل بسیار مهم در حوزه‌ سینمای استان گیلان اشاره کرد و افزود: یکی از مشکلات مهم استان که در حال برطرف کردن و حل آن هستیم، سینماهایی هستند که حدود ۴۰ یا ۵۰ سال قدمت دارند و مسؤولین آن‌ها شرایط احیا و بروز کردن را نداشتند و تلاش ما براین است که تمام سینماهای شهر بروزرسانی شوند. 

پایان پیام/۸۴۰۰۸
منبع