» دسته‌بندی نشده » آیا رئیس اداره ورزش لنگرود در زمینه واگذاری سانس تخلف کرده است؟

آیا رئیس اداره ورزش لنگرود در زمینه واگذاری سانس تخلف کرده است؟

شهریور ۲۵, ۱۳۹۹ 4۰

به گزارش سایت خبری تحلیلی گیل سو به نقل از لنگرخبر، هر اداره، نهاد یا سازمان دارای یک مدیر و رئیس است که باید زیرمجموعه خود را هدایت و راهبری کند و کارها را به‌گونه‌ای بر طبق قانون برنامه‌ریزی کند که همه در چارچوب قانون کارها را در ذیل اهداف آن سازمان یا نهاد و اداره انجام دهند.

به‌نوعی می‌توان گفت مدیر یک اداره و نهاد نظم‌دهنده و گرد هم آورنده همه افراد زیرمجموعه خود در راستای اهداف و وظایف مشخص است که به‌صورت مستقیم یا غیرمستقیم با آن رئیس و اداره در ارتباط هستند.

ورزش نیز یکی از ادارات گسترده و بزرگی است که می‌توان گفت بخش اعظمی از جامعه شهری و روستایی زیرمجموعه ورزش و جوانان قرار دارند که علاوه بر مردان و زنان میان‌سال، ظرفیت بزرگی مانند جوانان با سلایق مختلف را نیز در خود جای‌داده است.

در اوایل خردادماه گذشته مسوول مدارس فوتبال گیلان اعلام کرده بود که  آخرین‌مهلت جهت اخذ مجوز مدارس فوتبال تا ۳۱ خرداد است تا بتوانند از زمین‌ها یا سالن‌های ورزشی در ایام تابستان استفاده کنند.

همچنین ایرج عبدی گفته بود صاحبان اماکن ورزشی ادارات و نهادهای دولتی، اجاره‌کنندگان استادیوم‌ها، زمین‌ها و سالن‌های ورزشی اداره ورزش، زمین‌ها و سالن‌های  بخش  خصوصی از واگذاری یا اجاره به مدارس فوتبال فاقد مجوز خودداری نمایند، در صورت واگذاری مسؤولیت حوادث احتمالی بر عهده واگذارکنندگان خواهد بود.

حتی الماسخانه رئیس هیئت فوتبال گیلان نیز طی نامه‌ای رسمی ادارات ورزش شهرستان‌ها، باشگاه‌ها و هیئت‌های فوتبال شهرستان اعلام کردند تا این ابلاغیه را به باشگاه‌ها جهت طی مراحل قانونی و اخذ مجوز یا تمدید باشگاه‌هایی که نیاز به تمدید و طی مراحل قانونی است ارسال و کارها قانونی صورت گیرد.

هیئت فوتبال استان گیلان نیز چندی پیش اسامی باشگاه‌های دارای مجوز استان گیلان را اعلام کرد که در بین باشگاه‌های لنگرود، فقط نام باشگاه عقاب و پدیده لنگرود دیده شد و نامی از باشگاه‌های دیگر لنگرود نبود.

آن چیز که مشخص است علاوه بر عدم رعایت قانون توسط باشگاه‌ها جهت اخذ یا تمدید مجوز باشگاه خود، استفاده از زمین ورزشی لنگرود بوده که در اختیار اداره ورزش و جوانان است و رئیس اداره در ایام تابستان به باشگاه‌های فاقد مجوز نیز سانس داده است!

این در حالی است که خود رئیس باید در رأس قانون‌گرایی و نظارت و برخورد با بی‌قانونی و تخلفات باشد ولی در این زمینه مواردی دیده‌شده که ظاهراً ازلحاظ قانونی دارای اشکال است، این در حالی است که هیئت فوتبال استان نیز طی نامه‌هایی به رعایت نکات قانونی اشاره و تأکید کرده بود.

حال این سؤال متوجه رئیس اداره ورزش و جوانان شهرستان لنگرود است که علی‌رغم همه تأکیدها بر رعایت قانون، به باشگاه‌های فاقد مجوز سانس داده‌اید و برخی گفته‌اند که باشگاه‌های آنان علی‌رغم دارا بودن مجوز قانونی، از سانس بی‌بهره یا در زمان بدی به آنان داده‌شده است.

انتهای پیام/

به این نوشته امتیاز بدهید!

gilsou24

خبرنگار و فعال رسانه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

×