به گزارش گیل سو ۲۴ از رشت، شهید غلامرضا اکبری ملاسرایی در تاریخ پنجم اردیبهشت ماه سال ۱۳۳۰ در روستای ملاسرا که در آن موقع از توابع شهرستان فومن بود، دیده به جهان گشود.

وی پس از سپری کردن دوران کودکی، وارد مدرسه شد و به دلیل شرایط خاص خانواده تا پایه چهارم ابتدایی ادامه‌ تحصیل داد.

او در اواخر دهه چهل به خدمت سربازی رفت و این دوره را با موفقیت سپری کرد و در دهه‌ ۵۰ بود که با انقلاب و برخی از دستاوردهای آن آشنا شد و به صفوف انقلابیون پیوست.

غلامرضا در مجالس دینی و در راهپیمایی‌های مردمی بر علیه رژیم پهلوی حضوری فعال داشت و در این ایام به عنوان کارمند شهرداری رشت، در قسمت آتش‌نشانی این نهاد مشغول به کار شد.

او همزمان با کار، با دیگر مبارزین و نیروهای انقلابی به مبارزه با گروهک‌های ضدانقلاب، به ویژه منافقین نیز می‌پرداخت و در افشای چهره منافقان و رسوایی آن‌ها نقشی ارزنده داشت.

وی با خصوصیات روحی و اخلاقی خاصی خود، همواره به فکر نابودی و از بین بردن گروهک‌های ضدانقلاب، به ویژه «منافقین» و چریک‌های به اصطلاح «فدایی خلق» که شخصیت‌های انقلابی را به طرز ناجوانمردانه ترور می‌کردند، بود.

با اینکه بار‌ها از سوی این مزدوران خود فروخته، مورد تهدید واقع و مخالفان زیادی نیز پیدا کرده بود، ولی با این همه با جرأت و شجاعتی که داشت، وفاداری خود را با اسلام و انقلاب علنی می‌ساخت و از پای نمی‌نشست و همچنان به فعالیت‌های خود ادامه می‌داد.

شهید غلامرضا اکبری ملاسرایی سرانجام پس از سال‌ها تلاش در راه انقلاب، در تاریخ ششم آذر سال ۱۳۶۱ درحالی که از محل کار خود به منزل بر می‌گشت، در منطقه‌ی پسیخان روبروی پایگاه بسیج این محل، مورد اصابت گلوله‌های چندتن از اعضای گروهک مجاهدین خلق (منافقین) قرار گرفت و در این ترور به فیض شهادت نائل آمد.

پیکر پاک و مطهر شهید غلامرضا اکبری ملاسرایی پس از تشییع باشکوه مردم شریف شهرستان‌های فومن و شفت در گلزار شهدای روستای ملاسرا به خاک سپرده شد.

انتهای پیام/