تأسیس بنیاد دائمی میرزا کوچک جنگلی در کشور

  • کد خبر: 148992
  • /
  • آذر ۳, ۱۴۰۱ - 12:45 ب.ظ
  • /
  • گیلان

به گزارش گیل‌سو، رضا ثقتی پیش از ظهر امروز در دومین اجلاسیه میرزا کوچک خان جنگلی در موسسه آموزشی و پژوهشی امام خمینی(ره) در قم با بیان اینکه شخصیت شهدایی همچون شهید میرزا کوچک خان جنگلی باید در عرصه ملی و بین المللی برای همگان شناسایی شود، اظهار کرد: این جلسات و بزرگداشت‌ها کمک شایان توجهی به زدودن غبار مظلومیت از چهره مغفول مانده ظرفیت‌های ملی و بین المللی کشور است.

وی تعبیر مقام معظم رهبری از گیلان و شهدای گیلانی را نمونه بارز ولایتمداری مردم این خطه از کشور دانست و گفت:مردم گیلان به تعبیر رهبر انقلاب همیشه پرچمدار مبارزه با ظلم و استبداد بوده‌اند و میرزا کوچک نمونه بارز این مصداق است لذا باید روی آن وجهه مغفول مانده میرزا کوچک که روحانی و فقیه و مجتهد بود، بیشتر کار شود تا به اهداف اجلاسیه‌های کنگره ملی میرزا برسیم.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان با تأکید بر چهره ملی و بین المللی میرزا کوچک خان جنگلی افزود: نمی‌توان میرزا کوچک را در اقلیم و اطلس گیلان محفوظ بداریم، زیرا اگر میرزا را به گیلان محدود کنیم، مردمان سراسر ایران و جهان را از شناخت این مبارز بزرگ و مجاهدت روحانی محروم نگه خواهیم داشت.

ثقتی با اشاره به نقش میرزا در گسترش آزادی و نجات از طاغوت در جامعه گفت: امروز باید پژواک میرزا کوچک در اقصی نقاط جهان به صدا درآید و نبایستی در یک اقلیم خاص یعنی موطنش فقط کار شود.

وی با اشاره به اجرای ۷۰ عنوان رویداد و برنامه در ذیل کنگره ملی میرزا کوچک بیان کرد: ۱۰ آذر ۱۴۰۱ اجلاسیه پایانی این کنگره در رشت برگزار می‌شود و لذا تمام هدف ما این است که خروجی این کنگره به تاسیس بنیاد دائمی میرزا کوچک جنگلی تبدیل شود تا محلی متمرکز جهت بازشناسی نهضت جنگل و رهبر شهید آن باشد.

مدیرکل ارشاد اسلامی گیلان با بیان اینکه بنیاد دائمی میرزا با همکاری رئیس شورای فرهنگ عمومی کشور و دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی، راه‌اندازی می‌شود، تصدیح کرد:  باید این چهره پر ظرفیت و غنی استان گیلان و ایران را که ۱۰۰سال پیش با تلاش و مجاهدت فراوان مینیاتوری از انقلاب اسلامی را ایجاد کرده، به نسل حاضر و آینده معرفی کنیم.

انتهای پیام/۳۳۸۹

 

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *