روایت زندگی سردار گیلانی از چالوس تا رقابیه

به گزارش گیل سو ۲۴، محمد جمشیدی چناری/ سردار شهید حسین عالمی در تاریخ یکم آذر ماه سال ۱۳۴۴ در دهستان بلسبنه بخش کوچصفهان در خانواده روستایی ، مومن و مذهبی دیده به جهان گشود.

وی در کودکی بسیار مودب و متین بود و قبل از بلوغ فرایض دینی را به جا می آورد و در طی دوران تحصیل علاوه بر رفتن به مدرسه و حوزه علمیه نزد مرحوم آیت الله رودباری می رفت و درس طلبگی می خواند.

او در اوقات فراغت خویش ضمن کمک در کار کشاورزی و دامپروری به خانواده به یاری مردم نیازمند و مستضعف و محروم می رفت و در کمک کردن به آنها هیچ موقع دریغ نمی کرد.

شهید عالمی علافه فروانی به یادگیری قرآن داشت و قبل از پیروزی انقلاب با شرکت در کلاس های قرآن خانگی، جهت فراگیری مطالب قرآنی تلاش فراوانی می کرد.

از اوایل دوران کودکی نماز می‌خواند و روزه می‎‌گرفت و نسبت به انجام اینگونه عبادت‌ها هیچگونه کوتاهی را روا نمی دانست، و در روزهایی که هنوز نسیم دلنواز آمدن حضرت امام (ره) درحال وزیدن بود وی هیچگاه سنگر مسجد و مکتب راترک نمی‌کرد.

با شروع تحرکات انقلابی ملت ایران به خیل عاشقان اسلام و قرآن پیوست و با شرکت در تظاهرات و راهپیمایی‌ها و پخش اعلامیه و پوستر و نوار تلاش خود را جهت پیروزی انقلاب به کار برد.

وی در آن شرایط خطرناک و خفقان رژیم ستمگر و سفاک شاهنشاهی با اقدامات شجاعانه و بدون ترس روی اکثر دیوارهای شهر شعار مرگ بر شاه و و درود بر خمینی را می‌نوشت.

با تشکیل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی به عضویت این نهاد مقدس در‌آمد و پس از آغاز جنگ تحمیلی، عازم جبهه‌های نبرد حق علیه باطل شد و به عنوان فرمانده پادگان‌ المهدی چالوس مشغول به انجام وظیفه شد.

سرانجام شهید حسین عالمی در تاریخ دوم فروردین سال ۱۳۶۱ پس از رشادت های فراوان در عملیات فتح المبین در منطقه رقابیه اهواز بر اثر موج انفجار به فیض عظیم شهادت نائل آمد و آسمانی شد.

پیکر پاک و مطهر سردار شهید حسین عالمی پس از تشییع باشکوه مردم شهرستان رشت در گلزار شهدای این شهر آرام گرفت.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *