» دسته‌بندی نشده » توزیع ۱۰ هزار ماسک در بین مردم بخش کومله/آغاز برداشت برگ سبز چای با رعایت پروتکل‌های بهداشتی

توزیع ۱۰ هزار ماسک در بین مردم بخش کومله/آغاز برداشت برگ سبز چای با رعایت پروتکل‌های بهداشتی

اردیبهشت ۵, ۱۳۹۹ 7۰

محمدعلی خداجو در گفت‌وگو با خبرنگار گیل سو با اشاره به فعالیت‌های انجام‌شده طی دو ماه گذشته از بعد از آغاز شیوع کرونا اظهار کرد: کارکنان بخشداری و دهیاری‌های بخش کومله از همان روزهای اول وارد میدان مبارزه با کرونا شدند و برای گندزدایی و ضدعفونی کردن روستاها اقدام به‌موقع کردند.

وی با بیان اینکه بخش کومله دارای ۱۶ روستا است، گفت: طی برنامه‌ریزی‌های انجام‌شده طی دو ماه گذشته هر روستا هشت بار با مواد استاندارد ضدعفونی فومن شیمی گندزدایی و ضدعفونی شد که این کار توسط دهیاری‌ها، شوراها و گروه‌های بسیج مردمی صورت پذیرفت.

بخشدار کومله با اشاره به توزیع بسته‌های بهداشتی و ضدعفونی‌کننده‌های دست بیان کرد: محلول ضدعفونی کردن دست نیز با همکاری دانشکده پزشکی شرق گیلان تولید و در بین مردم توزیع شد.

خداجو با بیان اینکه حدود ۱۰ هزار ماسک با همکاری بسیج مردمی، شوراها، شهرداری و دهیاری‌ها در بین مردم توزیع شد، افزود: کومله در ایام نوروز خواستگاه مسافران زیادی بخصوص در روز سیزده‌بدر است که با توجه به وضعیت امسال، ورودی تمامی شهر و بخش و تمام روستاها با همکاری پلیس، بسیج، شهرداری و دهیاری‌ها بسته و مردم نیز در این زمینه به‌خوبی همکاری کردند.

وی با بیان اینکه در ایام نوروز بسته‌های غذایی با کمک خیرین تهیه و در بین نیازمندان توزیع شد، تصریح کرد: با توجه به آغاز طرح مساوات، با همکاری دفتر ستاد نماز جمعه، بسیج و شهرداری، دهیاری‌ها و آموزش پرورش و خیرین حدود یک هزار نیازمند در کومله شناسایی شد که در ایام ماه مبارک رمضان بسته‌های غذایی به آنان اهدا می‌شود.

بخشدار کومله با اشاره به آغاز برداشت برگ سبز چای در این بخش گفت: کومله دارای بیش از یک هزار هکتار باغ چای است که در خصوص برداشت و فراوری چای طبق پروتکل بهداشتی و با نظارت‌های بهداشتی، هفت کارخانه چای این بخش به همراه دهیاری‌ها و شوراها اعلام آمادگی کرده‌اند.

خداجو با بیان اینکه مردم کومله در شرایط سخت کرونا در کنار هم برای شکست کرونا تلاش کردند، افزود: تیپ نیروی مخصوص میرزاکوچک خان به همراه بسیج، شهردار کومله و اعضای شوراها نیز در این شرایط دوشادوش مردم پای‌کار بودند که این تلاش آن‌ها شایسته تقدیر است.

 

انتهای پیام/

به این نوشته امتیاز بدهید!

gilsou24

خبرنگار و فعال رسانه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

×