» دسته‌بندی نشده » استفاده از ظرفیت خدام اربعین در گندزدایی و ضدعفونی کردن معابر شهری

استفاده از ظرفیت خدام اربعین در گندزدایی و ضدعفونی کردن معابر شهری

فروردین ۶, ۱۳۹۹ 5۰

محسن صالحی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار گیل سو با بیان اینکه موکب‌های اربعین یکی از زیرشاخه‌های توانمند و عملیاتی ستاد بازسازی عتبات عالیات در بحران‌ها است، اظهار کرد: این ستاد در شهرستان لنگرود نیز تمام ظرفیت خود را بعد تشکیل قرارگاه برای مقابله با کروناویروس فعال کرده و مدتی است که مشغول به فعالیت برای خدمت‌رسانی به مردم است.

وی با اشاره به اینکه اقلامی غیر نذوراتی مانند ماسک، دستکش، تانکرهای آب، کاور، چکمه در اختیار گروه‌های جهادی گذاشته شد، گفت: از ظرفیت خدام اربعینی نیز در قالب گروه‌های جهادی با نظارت و هدایت امام‌جمعه لنگرود، جهت گندزدایی و ضدعفونی کردن استفاده‌شده است.

رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات شهرستان لنگرود با اشاره به ظرفیت این ستاد برای کمک به ستاد مقابله با کرونا تصریح کرد: ستاد عتبات آمادگی دارد تا در صورت تصمیم برای قرنطینه خانگی همه شهروندان و ممنوعیت تردد، جهت حمایت از افراد کم‌بضاعت، کارگروه تغذیه و پخت غذا را فعال کند.

صالحی با بیان اینکه خادمان ستاد عتبات همواره در بحران‌ها برای کمک به مردم درصحنه بودند، افزود: در طول یک ماه گذشته جوانان زیادی در قالب گروه‌های جهادی و هیئت‌ها و پایگاه‌های بسیج مشغول تهیه ماسک و دستکش و غیره و گندزدایی معابر بودند که این روحیه شایسته تقدیر و تکریم است.

وی با درخواست از مردم برای رعایت بهداشت فردی و قرنطینگی خانگی بیان کرد: قرنطینه در مدت‌زمان کوتاهی موجب قطع زنجیره شیوع ویروس کرونا می‌شود گرچه مردم ازلحاظ اقتصادی در تنگنا هستند ولی با عدم قرنطینه کوتاه‌مدت ممکن است افسوس طولانی‌مدت داشته باشیم و شاهد از دست رفتن نزدیکانمان باشیم.

انتهای پیام/

به این نوشته امتیاز بدهید!

gilsou24

خبرنگار و فعال رسانه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

×