» آخرین اخبار » فناوری » بوئینگ از جت‌های جنگنده F-15QA با سیستم‌های پیشرفته نسل‌بعدی رونمایی کرد
بوئینگ از جت‌های جنگنده F-15QA با سیستم‌های پیشرفته نسل‌بعدی رونمایی کرد

بوئینگ از جت‌های جنگنده F-15QA با سیستم‌های پیشرفته نسل‌بعدی رونمایی کرد

شهریور ۱۵, ۱۴۰۰ 0۰

بوئینگ و نیروی هوایی آمریکا با همکاری نیروی هوایی امیرنشین قطر از F-15QA رونمایی کردند، که یک مدل از جت جنگنده F-15 است که به تکنولوژی‌های پیشرفته، از جمله یک کاکپیت دیجیتالی کاملا شیشه‌ای مجهز شده است. این جت‌های جنگنده در شراکتی با ارتش آمریکا برای استفاده توسط نیروی هوایی قطر به این کشور تحویل داده خواهند شد.
 
به گزارش ایتنا و به نقل از اسلش‌گیر، جت جنگنده F-15QA به چندین تکنولوژی نسل‌بعدی مجهز شده است، از جمله رادار، سنسورها و هدایتگرهای خودکار برقی. این مدل جت جنگنده پیشرفته همچنین به «قابلیتهای رفاهی الکترونیکی» مجهز شده است، و به قول پرات کومار، نایب رییس برنامه F-15، «یک جهش تحولگرایانه برای این» مدل جت جنگنده ارائه می‌کند
 
بوئینگ F-15QA را به عنوان پیشرفته‌ترین F-15 تاکنون توصیف کرده است، و می‌گوید که نیروی هوایی امیرنشین قطر (QEAF) را به «سرعت، برد و ظرفیت بار بیشتری نسبت به هر جنگنده دیگری در جهان» مجهز خواهد کرد. بوئینگ علاوه بر خدماتی که برای نیروی هوایی قطر فراهمسازی کرده است، می‌گوید که، از جمله، یک مرکز آموزش نگهداری را برای QEAF راه‌اندازی و اداره خواهد کرد.
 

بوئینگ می‌گوید که در اواخر سال جاری میلادی، اولین مجموعه از جتهای جنگنده F-15QA را با کشتی به قطر ارسال خواهد کرد؛ با این حال، پیش از آن، لازم خواهد بود تا QEAF  آموزش خلبانی پیش از تحویل را، که توسط بوئینگ ارائه می‌شود، تکمیل کند. سپهبد گه‌رگ جیلوت، فرمانده بخش نهم نیروی هوایی آمریکا، در بیانیه‌ای گفت:
 
تحویل  با اهمیت است، نه تنها از جنبه قابلیتهای آن بلکه همچنین از جنبه ارتقاء شراکت [با قطر]. رابطه‌ای که ایالات متحده با قطر دارد برای ثبات و امنیت حوزه مسئولیت فرماندهی مرکزی اهمیت حیاتی دارد، و ما بابت تداوم تمرکز [قطر به عنوان] شریک ائتلافی‌مان بر شکل‌دهی همکاری متقابل و آمادگی ترکیبی قدردان هستیم. ایستادن در کنار همتایان قطریمان، امروز و هر روز، یک مزیت و افتخار است.
 

به این نوشته امتیاز بدهید!

ایتنا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

×