به گزارش گیل سو، مهدی ولی‌پور صبح امروز در جمع خبرنگاران این شهرستان با اشاره به آغاز کار طرح ملی زمستانه جمعیت هلال‌احمر اظهار کرد: حدود ۲۰۰ نفر از امدادگران جمعیت هلال‌احمر استان گیلان در ۷۰ پایگاه امداد و نجات به مردم خدمات موردنیاز ارائه می‌دهند.

وی با بیان اینکه طی ۹ ماه گذشته حدود یک‌هزار و ۳۰۰ مأموریت امدادی توسط امدادگران هلالاحمر استان گیلان انجام شده است گفت: در قالب این تعداد مأموریت، ۹ هزار و ۳۰۰ آسیب‌دیده تحت‌پوشش خدمات امداد و نجات جمعیت هلال احمر استان قرار گرفته‌اند.

مدیرعامل جمعیت هلال‌احمر استان گیلان با اشاره به یک‌هزار و ۳۰۰ نجات‌یافته طی ۹ ماه گذشته در سطح استان تصریح کرد: در مأموریت‌های امدادونجات هلال احمر گیلان حدود یک‌هزار و ۶۰۰ تیم عملیاتی متشکل از پنج‌هزار و ۶۰۰ نفر از امدادگران و نجات‌گران داوطب حضور داشتند.

ولی‌پور با بیان اینکه جهت پر کردن اوقاف‌فراغت جوانان حدود چهارصد و ۶۰ عنوان برنامه توسط جمعیت هلال‌احمر استان گیلان برگزار شده است گفت: حدود ۲۲ هزار جوان عضو جمعیت هلالاحمر از برنامه‌های تدارک دیده استفاده کرده‌اند.

وی با اشاره به ارائه خدمات دارویی به حدود ۶۰ هزار نفر از ساکنین مناطق محروم و روستاهای دورافتاده افزود: در حوزه خدمات اجتماعی هم به حدود ۲۲ هزار نفر در مناطق محروم و روستاهای دورافتاده خدمات اجتماعی نظیر ویزیت رایگان، برنامه‌های حمایتی معیشتی و آموزش‌های همگانی ارائه شد.

انتهای پیام/