» دسته‌بندی نشده » ۸۲ درصد مردم گیلان در طرح ملی مبارزه با کرونا پایش شدند

۸۲ درصد مردم گیلان در طرح ملی مبارزه با کرونا پایش شدند

فروردین ۲, ۱۳۹۹ 3۰

به گزارش گیل سو، ارسلان زارع در جمع خبرنگاران با بیان اینکه بسیاری از مردم گیلان در این روزها به خوبی توصیه‌های بهداشتی و مراقبتی کارشناسان بهداشت را مورد توجه قرار دادند اظهار داشت: حدود ۸۰ درصد مردم استان به پویش در خانه بمانیم توجه کرده و نکات بهداشتی را رعایت کردند.

استاندار گیلان با اشاره به اینکه در سال‌های گذشته همواره در ایام پایان سال شاهد حضور گسترده مردم در بازارها و معابر عمومی بودیم خاطرنشان کرد: استان گیلان در اجرای طرح بسیج ملی مبارزه با کرونا در کشور پیشتاز بوده و خوشبختانه مردم استان نیز در اجرای این طرح همکاری خوبی داشتند.

وی با بیان اینکه مشارکت مردم در طرح بسیج ملی مبارزه با کرونا با همراهی و تلاش‌های بهورزان و بسیجیان در مدت زمان کوتاهی به ۸۲ درصد رسید گفت: مسئولان و مردم گیلان از مسافران در این ایام درخواست کردند که در ایام نوروز به گیلان سفر نکنند تا زنجیره این ویروس گسترش پیدا نکند و مسافران نیز آسیب نبینند.

نماینده عالی دولت در استان گیلان با اشاره به کاهش ۶۰ درصدی تردد خودروها در ورودی‌ها و خروجی‌های استان بیان کرد: توصیه‌های کارشناسان مبنی بر سفر نکردن به استان گیلان به خوبی در رسانه‌ها انتشار یافت که با تاثیرات مثبتی همراه بوده و هنوز از هموطنان تقاضا داریم که به گیلان سفر نکنند.

وی تردد و حضور در اماکن عمومی مختلف را باعث گسترش ویروس دانست و افزود: به هموطنان و مسافران گرامی می‌گوئیم که پس از شکست کرونا و ریشه کن شدن این بیماری در سطح کشور قطعاً پذیرای آنان در استان گیلان خواهیم بود اما در این شرایط بحرانی به هیچ وجه به گیلان سفر نکنند تا سلامتی‌شان به خطر نیفتد.

استاندار گیلان با بیان اینکه حجم سنگین کار در مراکز درمانی و بیمارستان‌ها موجب خستگی بسیاری از کادر درمان استان شده است بیان کرد: در حال حاضر پذیرش بیماران بیشتر در بیمارستان‌های دولتی و خصوصی دشوار شده است و از طرفی تعدادی از مردم که غربالگری شدند به مراکز درمانی استان ارجاع داده شدند.

زارع با اشاره به اینکه سایر مبتلایان به ویروس کرونا در استان نیز همچنان تحت درمان هستند ابراز داشت: طرح بسیج ملی مبارزه با کرونا در کاهش مراجعان به بیمارستان‌ها موثر بوده و موجب شد تا بیمارانی که نیاز به بستری شدن دارند بهتر شناسایی شوند.

وی با بیان اینکه روش شرکت در طرح غربالگری از طریق شماره‌گیری ۴۰۳۰ یا شرکت در سامانه اعلام شده و از طریق مراجعه مستقیم افراد انجام‌ می‌شد افزود: تعداد بیمارانی که نیاز به بستری شدن داشتند از طریق این طرح شناسایی و در مراکز درمانی پذیرش شدند و برخی افراد بهبود یافته نیز از بیمارستان مرخص شده و به نزد خانواده خود بازگشتند.

انتهای پیام/

به این نوشته امتیاز بدهید!

gilsou24

خبرنگار و فعال رسانه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

×