به گزارش گیلسو؛ حجت الاسلام والمسلمین سید مصطفی طباطبایی نژاد، مسئول حوزه نمایندگی ولی فقیه در سازمان جنگلها، مراتع و آبخیزداری کشور در حاشیه شورای اداری اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان گیلان و بازدید از طرح های حفاظتی و جنگل کاری در گفت و گو با خبرنگار گیل سو، پرسنل سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری را در خط مقدم حفاظت از انفال دانست و اظهار کرد: خوشبختانه در استان گیلان تعامل و هماهنگی خوبی بین اداره کل منابع طبیعی و دستگاه های اجرایی و نظارتی وجود دارد.

وی با بیان اینکه خداوند متعال جنگل، مرتع و عرصه های طبیعی و جهان هستی را برای انسان خلق کرده است، افزود: اگر از منابع طبیعی و محیط زیست حفاظت کنیم، سود و منفعت آن در نهایت به خودمان باز می گردد.

مسئول حوزه نمایندگی ولی فقیه در سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور، جنگل، بهداشت و فقرزدایی را سه مقوله جهانی دانست و تصریح کرد: اگر جنگل ها را احیا کنیم، سلامت و بهداشت تامین می شود.

حجت الاسلام طباطبایی نژاد، با اشاره به نقش اساسی جنگل در تولید اکسیژن، عنوان کرد: درختان با جذب کربن و تولید اکسیژن سلامت تنفسی بشر را تضمین می کنند.

وی با بیان اینکه جنگل ها می توانند چرخه اقتصادی را فعال و با فقر مقابله کنند، گفت: باید با مدیریت خود جنگل نشینان، منابع طبیعی را اقتصادی کنیم؛ متاسفانه با خارج شدن جنگل نشینان روند تخریب جنگل ها تشدید شد.

مسئول حوزه نمایندگی ولی فقیه در سازمان جنگل ها، با تاکید بر لزوم نقش آفرینی جنگل نشینان در حفاظت از عرصه های جنگلی و مرتعی، یادآور شد: با توجه به افزایش روزافزون ارزش زمین به ویژه در استان های شمالی، اهمیت حفاظت از جنگل ها دوچندان می شود.

وی با بیان اینکه عدم مدیریت صحیح در برخی از دستگاه ها موجب شده مردم در مقابل ادارات منابع طبیعی قرار بگیرند، اضافه کرد: باید برای مردم توضیح دهیم که سازمان جنگل ها در مقابل شما نیست و بسیاری از طرح های حفاظتی ما برای مردم است.

حجت الاسلام طباطبایی نژاد، از روسای ادارات منابع طبیعی و آبخیزداری خواست در کنار حفظ وضع موجود، نسبت به اتمام کارهای نیمه تمام، ابتکار و نوآوری در اجرای طرح ها و ارتقای رفاه مادی و معنوی پرسنل اهتمام داشته باشند و بر لزوم صیانت و حفاظت از منابع طبیعی، احیا، توسعه و بهره وری تاکید کرد.

انتهای پیام/

خبرنگار: حسن غلام پور