» آخرین اخبار » فناوری » شایعات جدید درباره دوربین آیفون ۱۳؛ از ویدئوی پرتره تا فیلترهای جدید
شایعات جدید درباره دوربین آیفون 13؛ از ویدئوی پرتره تا فیلترهای جدید

شایعات جدید درباره دوربین آیفون ۱۳؛ از ویدئوی پرتره تا فیلترهای جدید

مرداد ۳۰, ۱۴۰۰ 0۰

بنا به گزارش جدیدی از بلومبرگ، یکی از تغییراتی که سری جدید آیفون به خود خواهد دید یک حالت جدید پرتره است. این قابلیت، که در این شرکت با عنوان Cinematic Video شناخته می‌شود، می‌تواند از تکنیک‌های عکاسی کامپیوتری برای مبهم‌سازی پس‌زمینه استفاده نموده و در عین حال بر دقت تصویر سوژه تمرکز کند، تا به این ترتیب یک افکت بوکه کلاسیک لنز دوربین‌های سنتی را شبیه‌سازی می‌کند. آیفون چند سالی است که این قابلیت را برای عکس‌های ساکن ارائه نموده است، ولی ظاهرا قرار است در سال ۲۰۲۱ این قابلیت به ضبط ویدئویی نیز بسط پیدا کند.
 
به گزارش ایتنا به نقل از اسلش‌گیر، شایعات درباره دوربین آیفون‌های بعدی فقط به ارتقاء قابلیت ویدئویی محدود نمی‌شود. یک ویژگی جدید دیگر شامل پشتیبانی از ProRes است، که کیفیت بالاتر فشرده‌سازی ویدئو است که اپل توسعه داده است. این سیستم از رزولوشن ۸K پشتیبانی می‌کند، هرچند که این لزوما بدان معنا نیست که دوربین آیفون ۱۳ لزوما به آن سطح خواهد رسید. در حال حاضر، آیفون ۱۲ تا ویدئوی ۴K را ضبط می‌کند، و با اینکه برخی از گوشی‌های اندرویدی هم‌اکنون از قابلیت ضبط ۸K نیز پشتیبانی می‌کنند ولی این بدان معنا نیست که دوربین آیفون ۱۳ لزوما به آن سطح خواهد رسید.
 

همچنین یک سیستم فیلترهای جدید در آن تعبیه شده است. اگرچه اپ iPhone Camera هم‌اکنون نیز از فیلترهای رنگی و سیاه و سفید پشتیبانی می‌کند، ولی این سیستم جدید ظاهرا از هوش مصنوعی و یادگیری ماشین برای پیاده‌سازی بهتر استایل‌های مختلف، به جای اعمال آنها در همه جای تصویر استفاده خواهد کرد.
 
گفته می‌شود که یکی از گزینه‌های این سیستم جدید انتخاب رنگ‌های گرم‌تر یا سردتر خواهد بود که تعادل سفید را از حالت خنثی در این فرایند بر هم نخواهد زد. گزینه‌های دیگر دراماتیک‌تر خواهند بود، یا سایه‌ها و روشنایی بیشتری را در عکسها حذف خواهند کرد، مشابه با آنچه ما از تصاویر HDR انتظار داریم.
 
این قابلیت‌ها توان پردازشی جدیدی را از تازه‌ترین چیپست سری A اپل خواهند کشید.
 

به این نوشته امتیاز بدهید!

ایتنا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

×