» آخرین اخبار » فناوری » ژوئیه ۲۰۲۱ «گرم ترین ماه ثبت شده در تاریخ» اعلام شد
ژوئیه 2021 «گرم ترین ماه ثبت شده در تاریخ» اعلام شد

ژوئیه ۲۰۲۱ «گرم ترین ماه ثبت شده در تاریخ» اعلام شد

مرداد ۲۶, ۱۴۰۰ 0۰

بنا بر اعلام سازمان ملی اقیانوسی و اتمسفری آمریکا، ژوئیه ۲۰۲۱ گرم‌ترین ماه در تاریخ ثبت شده سیاره زمین بوده است، یک رکورد شوم که در بحبوحه نگرانی‌ها از اینکه ما برای مقابله با تغییرات اقلیمی به اندازه کافی تلاش نمی‌کنیم به ثبت رسیده است.
این خبر در حالی منتشر می‌شود که سازمان ملل متحد یک گزارش بسیار هشداردهنده را درباره واکنش ضعیف به افزایش دما بر روی سیاره ما منتشر کرده است.
 
به گزارش ایتنا و به نقل از اسلش‌گیر، در اوائل ماه اوت (مرداد ماه)، گزارش تغییرات اقلیمی سازمان ملل متحد – که به تایید هیئت بین‌دولتی تغییر اقلیم (IPCC) و مجموعه‌ای از کارشناسان بین‌المللی رسیده است – تایید کرد که عملکرد انسان‌ها به عنوان یکی از گونه‌هایی که بر روی زمین زندگی می‌کنند به هیچ عنوان موثر نبوده است.
به گفته IPCC، این نتیجه گویای آن است که دمای جهان ممکن است در طی دو دهه آینده ۱.۵ درجه سانتیگراد یا بیشتر افزایش یابد.
 
سازمان ملل متحد خاطرنشان کرد که اگرچه این عدد ممکن است عدد قابل توجهی به نظر نرسد، ولی تاثیر آن بر زمین می‌تواند چشمگیر باشد. موج‌های حرارتی قابل‌توجه‌تر، افزایش سطح اقیانوس‌ها ناشی از ذوب یخچال‌ها، و ترکیبی از تداوم خشکسالی در برخی از نواحی و سیل در نواحی دیگر. بنا بر هشدار IPCC، سیل‌هایی که به عنوان حوادث «یک بار در قرن» لحاظ می‌شدند در حال تبدیل شدن به مخاطره‌ای سالانه هستند.
 
گرم شدن کره زمین

اکنون مرکز ملی NOAA برای اطلاعات زیست‌محیطی نیز آمارهای نگران‌کننده دیگری را منتشر کرده است.
دکتر ریک اسپینارد، مدیر اجرائی NOAA گفت: «ژوئیه (تیر ماه) نوعا گرم‌ترین ماه سال است، ولی ژوئیه ۲۰۲۱ گرم‌ترین ژوئیه ثبت شده در تاریخ و گرم‌ترین ماه در تاریخ بوده است. این رکورد جدید بر مسیر مغشوش‌کننده و ویرانگری می‌افزاید که تغییرات اقلیمی برای جهان برقرار نموده است».
 
NOAA خاطرنشان نموده است که سوابق دمایی جهان به مدت ۱۴۲ سال جمع‌آوری شده است.
 
 

به این نوشته امتیاز بدهید!

ایتنا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

×