بهگزارش گیل سو، همزمان با فرارسیدن یوم الله دهه فجر پروژه های مخابراتی شهرستان لنگرود با حضور فرماندار و مسیولین شهرستان لنگرود به بهره برداری رسید.

در این مراسم هاشمی رییس اداره مخابرات شهرستان لنگرود ضمن تبریک یوم الله دهه فجر به معرفی پروژه های مخابراتی شهرستان لنگرود پرداخت و گفت: نصب ۹ عدد کافوهای نوری با اعتبار ۱۳ میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال در مناطق حسین اباد، کوشالشاد، جاده لیلاکوه،خیابان ازموده، مسکن مهر فاز ۱ و ۲، شلمان، یعقوبیه و اطاقور انجام شده است.

هاشمی به خصوصیات کافوهای نوری اشاره کرد و گفت: این کافوها به صورت یک مخابرات کوچک در مناطق مختلف نصب شده و با دارا بودن ۱۰۰۰شماره از طریق فیبر نوری باعث ارتقاء خطوط مخابراتی و اینترنتی ان منطقه می شود.

وی در ادامه بیان داشت: نصب و افتتاح ۵ سایت مخابراتی(BTS) همراه اول با اعتبار ۱۰۰ میلیارد ریال از جمله پروژه های مخابراتی شهرستان لنگرود بوده که جهت ارتقاء انتن دهی و پوشش اینترنت در نقاطی همچون الوغفک، گالشکلام، رادارکومله،چاف و چمخاله نصب گردیده است.

هاشمی رییس اداره مخابرات شهرستان لنگرود اظهار داشت: نصب سایت های مخابراتی (BTS)همراه اول با حمایت ویژه نماینده محترم شهرستان و با حضور وزیر کشور در لنگرود تنها در شهرستان لنگرود نصب گردیده است. ۱۰ سایت مخابراتی همراه اول دیگر نیز اماده شده و بزودی پس تعیین زمین مناسب نصب و به بهره برداری می رسد.

خبرنگار: فاطمه مشفق