» دسته‌بندی نشده » راهبرد جدید آمریکا در قبال ایران ترکیبی از راهبردهای گذشته است

راهبرد جدید آمریکا در قبال ایران ترکیبی از راهبردهای گذشته است

دی ۸, ۱۳۹۷ 5۰

به گزارش گیل سو، “حجت الاسلام مهدی طائب”در نشست بصیرتی گرامیداشت حماسه ۹ دی که در مسجد امام حسن مجتبی (علیه السلام ) رودسر برگزار شد، گفت: آمریکایی ها از آغاز پیروزی انقلاب اسلامی درصدد انهدام این نظام الهی بودند و با این راهبرد جنگ تحمیلی را توسط صدام به راه انداختند، اما با امدادهای غیبی خداوند ملت ایران از این امتحان سربلند بیرون آمد.

فرمانده قرارگاه بصیرتی عمار با اشاره به راهبرد استکبار جهانی در دهه دوم انقلاب، افزود: آنها به دنبال مهار ایران بودند ولی وقتی متوجه شدند پیام انقلاب اسلامی به خارج از مرزها منتقل شده است، تصمیم به تغییر گرفتند و فتنه ۸۸ را که عملیاتی وسیع برای تغییر اساسی در نظام بود را به راه انداختند.

طائب ادامه داد: در فتنه ۸۸ سه گروه دشمنان خارجی، منافقین نفوذی و ساده لوحان داخلی مقابل نظام صف آرایی کردند که به لطف خدا این توطئه عظیم خنثی شد.

وی راهبرد جدید آمریکا در قبال ایران را ترکیبی از راهبردهای گذشته عنوان و تصریح کرد: هدف آمریکا از حضور در مذاکرات برجام نجات اسرائیل بود و وقتی دید که محقق نمی شود از برجام خارج شد.

ایشان افزود: آمریکا برای انهدام جمهوری اسلامی در دهه چهارم انقلاب تکفیری ها را بوجود آورد ولی با شجاعت شهدای مدافع حرم این تلاش بی ثمر ماند.

وی به راهبرد آمریکا در موضوع تغییر و مهار اشاره و تصریح کرد: امروز مانند پایان نبرد صفین است زمانی که مالک اشتر به قرارگاه معاویه رسیده است و دشمن می خواهد با خسته کردن نیروها، طعم شیرین پیروزی را از ما بگیرد؛ ولی مردم ما ثابت کرده اند که مشکلات اقتصادی عزم آنها را سست نخواهد کرد و اضمحلال قدرت های جهانی چیزی دور از ذهن نیست.

وی از راهبرد دشمن برای انتخابات سال آینده سخن گفت و با اشاره به بیانات رهبر معظم انقلاب اسلامی، تلاش دشمن را برگزار نشدن یا ضعیف برگزار شدن انتخابات دانست و گفت: دشمن می خواهد کسانی به مجلس بروند که دیدگاه های آنها را اجرا کنند در غیراینصورت انتخابات را زیر سوال ببرد.

حجت الاسلام طائب در پایان با اشاره به اینکه آمریکا امروز سرسفره فسقی نشسته که از اول انقلاب با ما شروع کرد گفت: نتیجه فسق آمریکا این شد که امروز در حال فروپاشی است امروز دنیا در حال تغییر است و این تغییر به نفع ماست./ شبستان

به این نوشته امتیاز بدهید!

gilsou24

خبرنگار و فعال رسانه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

×