» آخرین اخبار » فناوری » مهمترین ویژگی‌های نسل دوم قلم هوشمند هواوی M-Pencil چیست؟
مهمترین ویژگی‌های نسل دوم قلم هوشمند هواوی M-Pencil چیست؟

مهمترین ویژگی‌های نسل دوم قلم هوشمند هواوی M-Pencil چیست؟

مرداد ۲۱, ۱۴۰۰ 0۰

هواوی در نسل اول قلم‎‌های هوشمند خود، ابزاری مناسب برای استفاده کلیه کاربران جهت امور مختلف در تبلت و گوشی‎‌های هوشمند خود را ارائه کرد. حالا و به سبب افزایش نیازها و دامنه کاربردهای بیشتر نرم‎افزارهای طراحی با تبلت و گوشی هوشمند، نسل دوم این قلم‎ها تولید شده که می‎تواند تجربه‎ای بسیار بهتر از قبل را در کلاس کاری بالاتری ارائه دهد.

قلم هوشمند HUAWEI M-Pencil (2nd generation) را می‎توان یکی از پیشرفته‎ترین قلم‎های همراه دستگاه‎های هوشمند دانست که با ویژگی‎های کاربردی خود از یک سو و طراحی و کیفیت ساخت بالا، گزینه‎ای ایده‎آل برای کاربردهای وابسته به قلم محسوب می‎شود.

طراحی و ساخت
هواوی در ساخت این قلم از قسمت نوک شفاف استفاده کرده است که جلوه زیبایی به آن داده است. همچنین سری نوک قلم نیز با پوششی از جنس پلاتینیوم طراحی شده تا حس نگارش و کشیدن قلم واقعی به صورت طبیعی به کاربر منتقل شود.

از طرف دیگر طراحی بدنه شش وجهی نیز به نحوی بهبود یافته که تجربه در دست گرفتن قلم و استفاده بهتری را ارائه کند. ویژگی دیگری که هواوی برای بدنه با پوشش نقره این قلم در نظر گرفته، ساختار مات و ضد اثر انگشت است که نیاز به پاک کردن دائمی بدنه قلم را از بین برده و حس نگه داشتن در دست را به نزدیک‌ترین حالت به قلم‌های سنتی تبدیل می‎کند.

 

بکی دیگر از نکات مثبت این قلم آن است که هواوی دو نوک قلم اضافه را به عنوان نوک‌های یدکی در بسته‌بندی قلم قرار داده که می‌توان در مواقع نیاز از آنها استفاده کرد.

تبدیل ایده به طرح در واقعی‌ترین حالت ممکن
یکی از مشکلات بسیاری از قلم‎های دیجیتال مورد استفاده در دستگاه‎های مختلف آن است که عملاً نمی‎توان میزان ضخامت خط کشیده شده روی نمایشگر را بدون رجوع به منوهای نرم‌‎افزاری مشخص کرد. راهکار هواوی برای این مسئله، ایجاد حساسیت به فشار در نوک قلم است.
 
 

در این راهکار، نوک قلم M-Pencil نسل دوم قابلیت شناسایی ۴۰۹۶ سطح فشار دست شما بر نوک قلم را داشته و متناسب با آن میزان ضخامت خط کشیده شده روی صفحه را مشخص می‎کند. این قابلیت به کاربر اجازه می‎دهد درست مانند قلم‌های سنتی، با تنظیم فشار وارده به نوک قلم، آن طرحی را که می‎خواهند پیاده‌سازی کنند. 

با این ویژگی کاربرانی که قصد دارند از قلم برای اموری مانند نقاشی دیجیتال یا طراحی‎های تخصصی مانند تکنیک‎های راندو و اسکیس نیز استفاده کنند، حسی مانند طراحی روی کاغذ را در تبلت خود خواهند داشت.

نکته دیگری در خصوص این قلم، میزان تأخیر بسیار کم، بین کشیدن قلم تا نقش‌بخش اثر روی نمایشگر است. هواوی میزان تأخیر قلم در این حالت را به ۹ میلی‌ثانیه رسانده که به طراح اجازه می‌دهد حس واقعی و نهایی از کار خود را، به لحظه روی نمایشگر مشاهده کند.
 

در کنار موارد فوق، هواوی نرم‌افزارهای متعددی را برای استفاده از ویژگی‎های قلم در تبلت‌های خود قرار داده است. همچنین قابلیتی مانند Huawei FreeScript به کاربر اجازه می‌دهد در هر نقطه از رابط کاربری که بخواهد با قلم تبلت خود کار کرده و متن مورد نظر را بنویسد تا نرم‌افزار در زمینه، آن را به محتوای تایپ شده تبدیل کند.

عملکرد حساس به لمس بدنه
همراه با ویژگی‌های جالبی که در نوک قلم قرار داده شده، هواوی سطح بالای نوک که در دست کاربر قرار می‎گیرد را نیز به ویژگی‎های مهمی مجهز کرده است. در این بخش می‎توان با دو بار ضربه زدن با انگشت به بدنه قلم، ابزار مورد استفاده در نرم‌افزارهای طراحی را تغییر داد.
 
 

برای مثال می‎توان بین حالت قلم و پاک‌کن جابجا شده یا حتی رنگ قلم را با دو لمس کوچک تغییر داد و دیگر نیازی به مراجعه به بخش مورد نظر در رابط کاربری نخواهد بود. این قابلیت سرعت و تجربه کاربری از طراحی، نقاشی و نگارش روی دستگاه را به صورت چشمگیری افزایش می‎دهد. 

ویژگی دیگر این قابلیت، عملکرد ۳۶۰ درجه آن است. با عملکرد سراسری این قابلیت، مانند بسیاری از قلم‌های موجود در بازار الزامی به لمس یا فشردن یک بخش خاص از بدنه برای عملکرد تغییر وضعیت نیست.

شارژ بی‌سیم و سریع
یکی از پیشرفت‌هایی که در قلم‌های جدید نسل دوم هواوی اتفاق افتاده، قابلیت شارژ بی‌سیم و مغناطیسی است.
در این حالت تنها کافیست قلم را به بخش بالایی بدنه تبلت‌ خود نزدیک کنید تا با توجه به ساختار مغناطیسی بدنه دو دستگاه، قلم به بدنه تبلت متصل شده و عملیات شارژ آغاز شود.
 

ویژگی بسیار کاربردی در این حالت سرعت بالای شارژ قلم است. بنابر اعلام هواوی، با تنها ۳۰ ثانیه شارژ قلم، می‌توان به مدت ۱۰ دقیقه از آن استفاده کرد. با شارژ کامل قلم نیز می‌توانید به مدت ۱۰ ساعت به صورت مداوم با آن کار کنید و دیگر نیازی به استفاده از پد شارژر جداگانه نخواهد بود.

قابلیت جالب دیگر اتصال مغناطیسی قلم و تبلت آن است که با اتصال به بخش مخصوص شارژ، عملیات جفت شدن قلم و تبلت نیز به راحتی انجام می‌شود و دیگر نیازی به انجام عملیات تأیید اضافه‌ وجود ندارد.

جمع‌بندی
ویژگی‌های ایجاد شده در نسل دوم قلم‌های هوشمند هواوی M-Pencil به صورت دقیق به نحوی در آن ایجاد شده‌اند تا نزدیک‌ترین حس تجربه کاربری به قلم‌های گرافیتی و سنتی را ارائه کنند.
استفاده از مواد باکیفیت در ساخت از یک سو و بدنه پوشانده شده از نقره با ساختار مات از سوی دیگر، شرایط استفاده از قلم‌های سنتی را شبیه‌سازی می‌کند.

سطح حساسیت و تأخیر بسیار پایین قلم حین نگارش و قابلیت تغییر عملکرد با ضربه (آرام) زدن به بدنه نیز می‌تواند سرعت کار با قلم را بالا برده و توانایی خلق خطوط و طرح‌های متنوع را در اختیار کاربر بگذارد.
در نهایت باید به فرآیند آسان شارژ شدن قلم و مدت زمان شارژدهی طولانی آن اشاره کرد که استفاده در هر شرایطی را بدون نیاز به معطل ماندن برای شارژ، در اختیار کاربر می‌گذارد.

 

به این نوشته امتیاز بدهید!

ایتنا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

×