» دسته‌بندی نشده » افتتاح دو پروژه تأمین آب شرب در دهه فجر امسال/ رفع مشکل قطعی آب روستای گواسرا تا پایان سال ۹۸

افتتاح دو پروژه تأمین آب شرب در دهه فجر امسال/ رفع مشکل قطعی آب روستای گواسرا تا پایان سال ۹۸

بهمن ۱۴, ۱۳۹۸ 6۰

سهیل بابایی رئیس آبفار شهرستان رودسر در گفتگوی اختصاصی با گیل سو ضمن تبریک ایام‌الله دهه فجر و پیروزی عزتمندانه انقلاب اسلامی که با خون شهدای انقلاب آبیاری شد و باگذشت چهل سال عزتمندانه به جایگاه ارزشمند استقلال، آزادی و پیشرفت و فناوری رسیده است و این مسیر ارزشمند ادامه‌دار خواهد بود گفت: عملیات اجرایی تأمین آب شرب روستاهای توتکله علیا و سفلی و گزلبن رحیم‌آباد بااعتباری بالغ‌بر یک میلیارد و نه‌صد میلیون تومان در دهه فجر امسال افتتاح و به بهره‌برداری خواهد رسید.

رئیس آبفار شهرستان رودسر عملیات اجرایی روستای توتکله علیا و سفلی را شامل حفر یک حلقه چاه عمیق، اجرای لوله‌گذاری خط انتقال به طول ۲ هزار متر، اجرای شبکه توزیع به طول ۴ هزار متر، احداث یک باب ایستگاه پمپاژ به همراه دیوارکشی، نصب و اجرای یک دستگاه سیستم گندزدایی و عملیات اجرایی در روستای گزلبن؛ بهسازی یک دهنه چشمه، اجرای لوله‌گذاری خط انتقال به طول دو هزار و پانصد متر، اجرای لوله‌گذاری شبکه توزیع به طول چهار هزاروسیصد متر، احداث سه باب مخزن به حجم ۱۲۰ مترمکعب اعلام نمود.

بابایی از دیگر پروژه‌های شرکت آبفار شهرستان رودسر را احداث تصفیه خانه فیزیکی سایت ترشایه با پوشش دهی روستاهای بازرگان محله، سرمستان، کلدره علیا، کلدره سفلی، چپرکلایه، جوپشتان، گرمجان و گرجه پشت دانست و افزود: این پروژه هم اکنون در حال اجراست و بیش از ۵۰ درصد پیشرفت فیزیکی داشته است.

وی به حفر چاه کلان کلایه و تجهیز اتاقک آن با پیشرفت فیزیکی ۹۵ درصد اشاره داشت و اظهار کرد: احداث دو باب مخزن زمینی ۱۰۰ مترمکعبی فشکل پشته و احداث ایستگاه پمپاژ و محوطه‌سازی از دیگر کارهای در دست اقدام پیمانکار است.

بابایی از دیگر اقدامات شرکت آبفار شهرستان رودسر را حفر چاه تاره آباد که با بهره‌برداری از این چاه روستاهای کندسر، بهارسرا، دهکده قدس، نعمت سرا و دوگلسرا از قطعی و کمبود آب دیگر رنج نمی‌برند.

حفر و تجهیز چاه گواسرا که شامل محوطه‌سازی، دیوارکشی و احداث دو باب اتاقک کلریناتور و تابلوبرق، خرید امتیاز برق و اجرای آن و لوله‌گذاری شبکه توزیع به طول ۶ کیلومتر به اتمام رسید.

رئیس آبفار شهرستان رودسر در پایان از تلاش‌ها و حمایت‌ها نماینده محترم مجلس شورای اسلامی، فرماندار معزز و مدیرکل محترم شرکت آبفار گیلان در تأمین اعتبار این پروژه‌ها تقدیر و تشکر کرد.

به این نوشته امتیاز بدهید!

admin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

×