» دسته‌بندی نشده » صحبت‌های وزیر خارجه عزت ملی را زیر سوال برد

صحبت‌های وزیر خارجه عزت ملی را زیر سوال برد

بهمن ۱۱, ۱۳۹۸ 4۰

آرمان آذرگون امروز در گفت و گو با خبرنگار گیل سو با بیان اینکه مسوولان دولت باید در گفته های خود در خصوص روابط خارجه دقت کنند، اظهار کرد: در شرایطی که تمام مردم ایران در عزای شهادت سردار سلیمانی هستند وزیر امور خارجه که به عنوان سخنگوی ملت ایران در ارتباط با کشورهای خارجی از آن یاد می شود این باید مطالبی را بیان کند که از عزت ملی را زیر سوال ببرد.

وی با تاکید بر موضع گیری ملت ایران در خصوص شهادت سردار سلیمانی گفت: اعلام امکان مذاکره مجدد با آمریکا پس از وقایع اخیر و به ویژه شهادت سپهبد قاسم سلیمانی در تعارض با عزت ملت ایران است زیرا مردم ایران در مراسم تشییع این شهید موضع گیری قاطع خود را نسبت به قاطعیت و سردار اعلام کردند زیرا صحبت اخیر وزیر خارجه عزت ملی را زیر سوال برد.

مسوول بسیج دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی گیلان با اذعان به اینکه نباید مسوولان طوری رفتار کنند که دشمن فرض کند ملت ایران تشنه مذاکره است، تصریح کرد: نباید برخی مسوولان دولتی در مواجهه با دولتی که تمام تعهدات حقوقی خود را در برجام نصب کرده است به گونه ای سخن بگوید که طرف خارجی برداشت کند دولت ما تشنه مذاکره است زیرا این کار توقعات طرف مقابل را بالا برده و او را در استمرار رویکرد خصمانه را محکم تر می‌کند.

آذرگون با انتقاد از رفتار دولت در خصوص روابط خارجه افزود: وقتی رئیس جمهور آمریکا به تحقیرآمیزی شکل ممکن جواب آقای ظریف در توییتر داد باعث ناراحتی مردم شد ولی متاسفانه این دولت بارها ثابت کرده است که یا نمی‌تواند از موضع عزت در دنیا صحبت کند یا این را نمی خواهد‌.

وی لازمه عزت کشور را مقاومت در برابر استکبار عنوان کرد و گفت: ما منتظر بودیم تا وزارت خارجه محتوایی مصاحبه وزیر را تنظیم کند ولی فقط دنبال توجیه بودند و ادعا کردند که ما دنبال مذاکره مجدد در قالب پنج بعلاوه یک هستیم و نه مذاکره دوجانبه در حالیکه در مذاکره برجام عمد وقت مذاکرات به دیدار دوجانبه آقای ظریف و جان کری سپری می شد.

مسوول بسیج دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی گیلان، با بیان اینکه جمهوری اسلامی یک الگوی مناسب به مبارزه با استکبار است، اظهار کرد: جمهوری اسلامی هزینه های سنگینی را در مذاکرات با آمریکا و برجام داد که فقط عقب گرد در صنعت هسته‌ای نبود بلکه دیدار دو جانبه آقای ظریف و جان کری به ملت‌های آزادیخواه دنیا شوک بزرگ وارد کرد زیرا کشورهایی به مانند یمن، پاکستان، عراق، فلسطین، سوریه، لبنان و نیجریه جمهوری اسلامی را نمونه بارز یک کشور استکبارستیز می دانستند.

آذرگون با تاکید بر تقویت محور مقاومت بیان کرد: متأسفانه در وجهه ضداستکباری جمهوری اسلامی بعد از مذاکره با آمریکا خدشه وارد شد و ما باید این وجهه را ترمیم می‌کنیم و تنها راه حل عدم تکامل مبارزه با آمریکا و تقویت محور مقاومت است.

وی با درخواست از مجلس شورای اسلامی در رابطه با استیضاح وزیر امور خارجه گفت: امروز دانشجویان انقلابی از قوای سه گانه ر خارجه را به دلیل موضع گیری اخیرشان استیضاح کند زیرا این موضع‌گیری‌ها نباید بدون هزینه باقی بماند.

مسوول بسیج دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی گیلان، با اذعان به اینکه نمایندگان مجلس باید مشکلات کشور را حل کنند، افزود: از قوه قضاییه انتظار داریم نمایندگان مجلس که به دلیل مفاسد اقتصادی رد صلاحیت شدند را علناً محاکمه نماید.

آذرگون یکی از وظایف دولت را حل مشکلات معیشتی مردم را عنوان کرد و گفت: در این ۶ سال به ترتیب اولویت ها در این دولت همواره واژگون بوده است در حالی که اقتصاد باید در اولویت دولت قرار گیرد ولی دغدغه های جناحی برای انتخابات مجلس اولویت اول دولت است.

وی با انتقاد از رفتار دولت درخصوص هشتک انتخابات تشریفاتی تصریح کرد: اخیراً دولت در اقدامی تامل برانگیز در فضای مجازی هشتک انتخابات تشریفاتی را درست کردند که این چنین مواضعی را فقط از اپوزیسیون های قلم به دست لندن نشین شاهد بودیم لذا باید دولت به این ۱۷ ماه باقیمانده از عمر خود در جهت بهبود وضع معیشتی مردم گام بردارد.

انتهای پیام/

به این نوشته امتیاز بدهید!

gilsou24

خبرنگار و فعال رسانه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

×