» دسته‌بندی نشده » جایزه جشنواره شعر فجر انقلاب برای کسی که از جمهوری اسلامی متنفر است!/ قزلی: او را نمی‌شناختیم!

جایزه جشنواره شعر فجر انقلاب برای کسی که از جمهوری اسلامی متنفر است!/ قزلی: او را نمی‌شناختیم!

بهمن ۱۱, ۱۳۹۸ 5۰

به گزارش گیل سو، به نقل از فارس، بگزیدگان بخش ویژه چهاردهمین جشنواره شعر فجر، صبح امروز با داوری غلامرضا طریقی (دبیر بخش ویژه)، سعید بیابانکی (دبیر این دوره از جشنواره شعر فجر)، آرش شفاعی، مرتضی کاردر و صابر ساده معرفی شدند که نام سارا متقی از رشت در میان پنج برگزیده این بخش دیده می‌شود.

سارا متقی در کنار شاعرانی از افغانستان، فسا، کرمانشاه، تهران و فرخ‌شهر به عنوان برگزیده بخش ویژه معرفی شده که او به عنوان شاعر فعال در فضای مجازی، نظرات ساختارشکنانه‌ای در خصوص جمهوری اسلامی، حضرت زهرا سلام‌الله علیها و سردار سلیمانی دارد.

ضمن عذرخواهی از انتشار، تصویر توییت‌های موهن و زننده و پست اینستاگرامی او را بدون هرگونه توضیحی ببینید:

مهدی قزلی دبیر اجرایی جشنواره شعر فجر که قرار است مراسم پایانی آن فردا در زاهدان، مرکز سیستان و بلوچستان برگزار شود به خبرنگار کتاب و ادبیات خبرگزاری فارس گفت: ما در بخش ویژه جشنواره، کارهای ارسالی را کدگذاری کرده بودیم و شناختی نسبت به شاعران این بخش نداشتیم. حتی بعد از این‌که معلوم شد دو تن از شاعران برگزیده اهل افغانستان هستند و امکان عزیمت به ایران را ندارند، نام آن‌ها را از فهرست خارج نکردیم.

وی گفت: درباره شاعری به نام سارا متقی هم شناختی نداشتیم و از صبح امروز که نتایج اعلام شده، رسانه‌ها نسبت به انتخاب او حساسیت نشان داده‌اند.

قزلی در پایان گفت: صبور باشید و اجازه بدهید که تا یک ساعت دیگر به جمع‌بندی برسیم.

جشنواره شعر فجر از مجموعه جشنواره‌های فرهنگی ـ هنری جمهوری اسلامی است که همه ساله به مناسبت سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی در کشور برگزار می‌شود.

انتظار می‌رود دست‌اندرکاران جشنواره شعر فجر درباره معرفی شاعری که آشکارا از نظام مقدس جمهوری اسلامی اعلام برائت می‌کند و قوانین کشور را در موضوعاتی مانند حجاب به سخره می‌گیرد، تصمیم مقتضی بگیرند و این انتخاب را که منافی ذات جشنواره شعر فجر است، باطل اعلام کنند.

انتهای پیام/ت

به این نوشته امتیاز بدهید!

gilsou24

خبرنگار و فعال رسانه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

×