» آخرین اخبار » گیلان » جایگاه ممتاز گیلان در پرداخت تسهیلات اشتغال روستایی و عشایری
جایگاه ممتاز گیلان در پرداخت تسهیلات اشتغال روستایی و عشایری

جایگاه ممتاز گیلان در پرداخت تسهیلات اشتغال روستایی و عشایری

مرداد ۱۹, ۱۴۰۰ 0۰

به گزارش خبرگزاری فارس از رشت، ارسلان زارع غروب امروز در جلسه مشترک کارگروه‌های اقتصادی، اشتغال و سرمایه‌گذاری و تسهیل و رفع موانع تولید گیلان در سالن الغدیر استانداری با اشاره به تصویب سازمان مسؤول منطقه ویژه اقتصادی لاهیجان و تأکید بر شتاب در بیان طرح در جلسه آتی شورای برنامه‌ریزی و توسعه استان اظهاز کرد: با تصویب در شورای یادشده، این موضوع که سال‌ها بلاتکلیف باقیمانده بود، فعالیت آن آغاز شود.

وی با اشاره به اینکه براساس ظرفیت‌های مستعد اقتصادی موجود در بخش‌های مختلف گیلان، می‌توانیم در هر دستگاهی از زمره ممتازهای کشوری باشیم، افزود: وجود دانش‌آموختگان و فارغ‌التحصیلان در رشته‌های مختلف، بستر فراهم‌سازی فرصت‌های شغلی برای جوانان است.

استاندار گیلان با ابراز خرسندی از جایگاه ممتاز گیلان در پرداخت تسهیلات اشتغال روستایی و عشایری و حمایت از مشاغل آسیب دیده ناشی از کرونا افزود: فرصت ایجاد شده در مرحله پنجم و نیز تبصره ۱۶ روستایی، امکان بهره‌مندی از سهم اعتبارات جذب نشده استان‌های دیگر باتوجه به متقاضیان گیلانی را فراهم ساخته است.

نماینده عالی دولت در گیلان با تاکید بر لزوم تسریع در جذب اعتبارات تکلیفی و استفاده از منابع داخلی بانک‌ها بیان کرد: گزارش ارائه شده مبنی بر رشد همکاری و مشارکت بانک‌های غیردولتی، قابل توجه بوده که نشانگر اهتمام آنها به موضوع اشتغال دارد و استمرار آن مورد انتظار است.

زارع بهره‌گیری از منابع مردم گیلان در جهت توسعه اشتغال، تولید و کارآفرینی در همین استان را موجب اعتماد بیشتر و مشارکت مضاعف آنان ذکر کرد.

وی با تأکید بر ضرورت استفاده از نوآوری در فعالیت های اقتصادی و اشتغال و شتاب در روند پرداخت تسهیلات رونق تولید به کارآفرینان و ایجاد یک جهش در روزهای آتی گفت: پرداخت تسهیلات حمایتی به سرمایه‌گذاران و تولیدکنندگان برای انجام فعالیت‌های اقتصادی و تولیدی در شرایط کنونی، اقدامی با اهمیت و ارزشمند است.

استاندار گیلان با بیان اینکه گیلان باید همچون سال گذشته در پرداخت تسهیلات رونق تولید جزو برترین‌های کشور باشد، تصریح کرد: تحت هیچ شرایطی، انجام کارشناسی پرونده‌ها و بازدید میدانی از واحدهای تولیدی نباید با تأخیر مواجه شود و در این مسیر؛ نگاه حمایتی به سرمایه‌گذاران، کارآفرینان، فعالان اقتصادی و تولیدکنندگان برای تحقق شعار سال تحت عنوان تولید؛ پشتیبانی‌ها و مانع‌زدایی‌ها بیش از گذشته مورد انتظار است.

زارع همچنین اجرای تصمیمات ستادهای ملی و استانی کرونا، رعایت دستورالعمل‌ها در محیط‌های اداری، برگزاری جلسات با فاصله گذاری اجتماعی و استفاده از ماسک را نیز مورد تأکید قرار داد.

در این جلسه گزارش آخرین وضعیت پرداخت تسهیلات از محل اشتغال روستایی توسط مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی و مدیران عامل بانک‌های گیلان، گزارش پرداخت تسهیلات حمایتی کسب و کار آسیب‌دیده از کرونا، گزارش مدیرکل دفتر امور روستایی و شوراهای استانداری درخصوص تسهیلات قرض‌الحسنه جزو ۳ تبصره ۱۶ قانون بودجه، گزارش بانک‌ها درخصوص تسهیلات رونق تولید، تسهیلات تکلیفی و طرح تام ارائه و موضوع پذیرش طرح‌ها از محل منابع کمک‌های فنی و اعتباری سال ۱۳۹۹ (قرارداد سازمان جهاد کشاورزی و صندوق کارآفرینی امید) بررسی شد.

انتهای پیام/۸۴٠٠۸


به این نوشته امتیاز بدهید!

farsnews

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

×